Greyhound News
Back to News » Spring Meet 2021 Finals Program
Tuesday, April 20, 2021

Spring Nationals Meet 2021 Finals Program  |  DOWNLOAD

Wayne R. Ward Memorial Stake

Senior One Final
RACE 1
1. KB'S MR DINKLES BK., M 8/10/2019
ATASCOCITA GRAY-BOC'S HAITI BABY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-31)
11 R 2 1 1 1 1-10 30.37 WITH EASE
 
2. JS OAKIETWISTER DK.BD., M 9/15/2019
SUPERIOR PANAMA-JS CASSA NOVA
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-36)
12 R 4 3 1 1 1-2 1/2 30.98 HANDILY, RAIL
 
4. O YA FAME R.F., F 8/14/2019
SUPERIOR PANAMA-O YA CHEWIE
GARY W. REICHERTS, OSAGE IA
10 R 4 4 2 1 1-8 30.75 DESPITE TROUBLE
 
5. SE'S MISS BELL BK., F 10/13/2019
SHOW ON THE ROAD-DUTCH BECALL
STEVEN A. WARD, ELLIS KS (A-26)
9 R 5 1 2 1 1-4 30.74 DREW OUT
 
HS Auction Company Stake
 
Senior One Flite I
RACE 2
1. JS DAY DRINKING BD., F 9/27/2019
SOPRANO DRIVE-JS FROOT LOOPS
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-29)
10 R 5 1 1 2 2-8 31.31 SET EARLY PACE
 
2. MR EINSTEIN BD., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-KB'S VANITIE
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-32)
11 R 4 2 2 2 2-10 31.06 FAIR TRY
 
4. FGF PEGGY SUE BK., F 9/13/2019
DODGEM BY DESIGN-KF'S NEWSMAKER
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-25)
9 R 4 2 3 3 2-4 31.02 WIDE DRIVE LATE
 
5. KB'S MCGRAW BD., M 8/18/2019
SH AVATAR-EXTREME FAITH
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-37)
12 R 5 4 3 3 2-2 1/2 31.16 LATE START
 
bestbet Jacksonville Stake
 
Senior One Flite II
RACE 3
1. GYPSY WIFE R., F 10/29/2019
SUPERIOR PANAMA-JS HOT POCKET
NORMAN L. RADER, W. PALM BEACH FL (A-28)
10 R 2 3 3 3 3-15 1/2 31.85 JAMMED 1ST TURN
 
2. FGF ROPINTHEWIND R., M 8/13/2019
SUPERIOR PANAMA-FGF ANNIE OAKLEY
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-34)
12 R 1 2 4 4 3-7 1/2 31.52 BUMPED 1ST TURN
 
4. DABO DORITE BK., F 8/24/2019
TIME FLIES-FLY LISA LESLIE
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-30)
11 R 1 3 3 3 3-12 31.21 EVEN GAIT
 
5. JS RUN TO YOU R.F., F 9/27/2019
SOPRANO DRIVE-JS FROOT LOOPS
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-23)
9 R 1 3 1 2 3-5 1/2 31.13 HUGGED RAIL
 
Ben Stout Memorial Stake
 
Senior Two Final
RACE 4
1. LK'S SHOWTIME W.T.BK., M 9/19/2019
LK'S BEST YET-LK'S TRAMONTINA
JILL LASHMET, EATON CO (A-39)
13 R 2 3 3 3 1-1 31.09 FAST FINISH
 
2. O YA SASSY BK., F 9/14/2019
SH AVATAR-O YA CURLY SUE
GARY W. REICHERTS, OSAGE IA
16 R 4 1 1 1 1-12 1/2 30.25 ALL ALONE
 
4. FF PANDEMIC BK., M 8/11/2019
DJAYS OCTANE-BACKWOOD GEEWHIZ
JOSEPH M. FUSARO, JR., PLYMOUTH MN (A-45)
14 R 5 1 2 2 1-5 30.51 TOOK COMMAND
 
5. TURBO GAELYN W.BD., F 10/ 8/2019
BARCELONA BOSS-SANDRA GAL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-47)
15 R 2 1 1 1 1-1 30.92 DETERMINED
 
C.E. Mullen, Jr. Memorial Stake
 
Senior Two Flite I
RACE 5
1. SE'S DUTCH SALLY BD., F 9/ 7/2019
SUPERIOR PANAMA-DUTCH SCHNAPPS
STEVEN A. WARD, TOM G. OR BRANT TAPLIN, ELLIS KS (A-48)
15 R 4 4 2 2 2-1 30.98 OUTSIDE BID
 
2. FALL MOON BD., F 10/29/2019
SUPERIOR PANAMA-JS HOT POCKET
NORMAN L. RADER, W. PALM BEACH FL (A-51)
16 R 2 2 3 3 2-12 1/2 31.15 CLOSE QUARTERS
 
4. DABO CARLEE BK., F 11/ 9/2019
TRENT LEE-DECO ELECTRA JET
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-38)
13 R 1 2 2 2 2-1 31.18 WINNING BID
 
5. TURBO WALDO BD., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-WHYNOTVALLEYGIRL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-43)
14 R 2 2 1 1 2-5 30.86 SET GAME PACE
 
Ebro Greyhound Park Stake
 
Senior Two Flite II
RACE 6
1. KB'S HARPOON BD., F 8/10/2019
ATASCOCITA GRAY-BOC'S HAITI BABY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-40)
13 R 4 4 4 4 3-2 1/2 31.26 JAMMED EARLY
 
2. KB'S DRAGNET JOE BD., M 8/18/2019
SH AVATAR-EXTREME FAITH
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-42)
14 R 1 3 3 3 3-10 31.21 EVEN GAIT
 
4. KB'S MARIAH BK., F 9/ 1/2019
TRENT LEE-KB'S FAIRWAY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-52)
16 R 5 3 4 4 3-13 31.18 SOME WIDE
 
Greyhound Breeders of Arkansas Stake
 
Senior Three Final
RACE 7
1. O YA CANDY GIRL DK.BD., F 9/11/2019
SH AVATAR-O YA CHATTER BOX
GARY W. REICHERTS, OSAGE IA
18 R 4 1 1 1 1-12 30.41 NEVER IN DOUBT
 
2. LK'S CHIPPER W.T.BK., M 9/19/2019
LK'S BEST YET-LK'S TRAMONTINA
JILL LASHMET, EATON CO (A-63)
19 R 5 2 1 1 1-9 1/2 30.52 MUCH THE BEST
 
4. KB'S HACKETT BD., M 8/18/2019
SH AVATAR-EXTREME FAITH
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-54)
17 R 2 1 1 1 1-3 30.95 BOX TO WIRE
 
5. TURBO WALT R., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-WHYNOTVALLEYGIRL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-64)
20 R 1 1 1 1 1-1 30.89 GAME RAIL WIN
 
Hitching Post Restaurant & Saloon Stake
 
Senior Three Flite I
RACE 8
1. DABO DOLLALEE BK., F 11/ 9/2019
TRENT LEE-DECO ELECTRA JET
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-60)
19 R 1 4 4 3 2-9 1/2 31.19 STEADILY
 
2. SUCCESSFULATEMPT R., F 8/26/2019
DJAYS OCTANE-VAROOM BELLA
JACOBS RACING KENNEL, INC., CLAFLIN KS (A-67)
20 R 5 2 2 2 2-1 30.98 MIDTRACK BID
 
4. QUIGS BK., F 11/11/2019
BARCELONA BOSS-CASH SEEKER
NORMAN L. RADER OR EDWARD F. GARDNER, JR, W. PALM
BEACH FL (A-58)
18 R 2 2 2 2 2-12 31.27 BEST OF REST
 
5. TURBO GAL BD., F 10/ 8/2019
BARCELONA BOSS-SANDRA GAL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-55)
17 R 4 3 3 2 2-3 31.15 DESPITE TROUBLE
 
Taza Deuce Memorial/Laura Taylor Stake
 
Senior Three Flite II
RACE 9
1. FGF HELPMERHONDA R., F 9/13/2019
DODGEM BY DESIGN-KF'S NEWSMAKER
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-53)
17 R 1 4 2 3 3-5 1/2 31.35 GOOD EFFORT
 
2. FF POPCORN BK.W., F 8/11/2019
DJAYS OCTANE-BACKWOOD GEEWHIZ
JOSEPH M. FUSARO, JR., PLYMOUTH MN (A-66)
20 R 4 3 3 3 3-5 31.25 STEADY PACE
 
4. JS HIT N RUN BD., F 10/ 1/2019
SHOW ON THE ROAD-DS WHITE PHANTOM
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-57)
18 R 1 3 3 3 3-13 1/2 31.36 EVENLY
 
5. PREGAME R., F 11/ 5/2019
FIESTA PARAGUAS-BACKWOOD GWEN
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-62)
19 R 4 3 2 2 3-11 1/2 31.33 EVEN PACE
 
Arkansas Greyhound Kennel Association Stake
 
Senior Four Final
RACE 10
1. LK'S BOUNDLESS R., M 9/28/2019
LONESOME CRY-LK'S UNTHINKABLE
JILL LASHMET, EATON CO (A-68)
21 R 1 2 1 1 1-5 30.71 EASILY
 
2. FGF MANDY R., F 9/13/2019
DODGEM BY DESIGN-KF'S NEWSMAKER
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-73)
22 R 2 2 2 1 1-6 30.61 COMMAND LATE
 
4. CRAIGIELASTSTAND R.F., M 10/ 4/2019
SH AVATAR-CRUZINFORCASH
CRAIGIE, INC., ABILENE KS (A-78)
23 R 5 1 1 1 1-7 1/2 30.61 IN FULL COMMAND
 
5. SHECOULDBETHEONE W.BK., F 8/ 1/2019
DJAYS OCTANE-ALLABOUTTHEFAME
JS KRAMER, LLC OR JACOBS RACING KENNEL, FRIENDSWOOD TX
(A-79)
24 R 1 4 4 4 1-2 30.93 OUTRAN FIELD LATE
 
Holm Automotive Center Stake
 
Senior Four Flite I
RACE 11
1. O YA RED THUNDER R., M 8/14/2019
SUPERIOR PANAMA-O YA CHEWIE
GARY W. REICHERTS, OSAGE IA
22 R 4 3 4 3 2-6 31.04 GOOD EFFORT
 
2. KB'S SCORPIA BK., M 8/10/2019
ATASCOCITA GRAY-BOC'S HAITI BABY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-82)
24 R 5 3 2 2 2-2 31.06 WINNING BID
 
4. KB'S XTRA RADER BD., M 9/18/2019
ATASCOCITA GRAY-GOGO MOROCCO
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-69)
21 R 2 3 3 2 2-5 31.08 HARD RAIL TRY
 
Dr. Jim & B.J. Smart Stake
 
Senior Four Flite II
RACE 12
1. WD M ONE ABRAMS R.F., M 10/27/2019
FGF CHISUM-BACKWOOD ALVA
JAMES G. GORDON, II, HARRISBURG AR (A-71)
21 R 5 1 2 3 3-10 31.43 EARLY THREAT
 
2. VIBBS R.BD., F 11/11/2019
BARCELONA BOSS-CASH SEEKER
NORMAN L. RADER OR EDWARD F. GARDNER, JR, W. PALM
BEACH FL (A-74)
22 R 5 1 1 2 3-6 1/2 31.08 PACE TO STRETCH
 
4. TURBO WARE R., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-WHYNOTVALLEYGIRL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-80)
24 R 2 1 1 1 3-3 1/2 31.17 SET GAME PACE
 
5. TURBO GEM BD., F 10/ 8/2019
BARCELONA BOSS-SANDRA GAL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-77)
23 R 4 2 2 3 3-11 31.38 ON OUTSIDE
 
RACING PROud Stake
 
Senior Five Final
RACE 13
1. KD'S AMY R., F 8/29/2019
FLYING HYDROGEN-WINDY ANNA
DAVID STRONG OR KURT PHILLIPS, SOLOMON KS (A-90)
27 R 1 2 2 2 1-3 1/2 30.71 TOOK COMMAND
 
2. KB'S CHINA GIRL BK., F 9/ 1/2019
TRENT LEE-KB'S FAIRWAY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-94)
28 R 1 2 3 2 1-HD 31.30 DESPITE TROUBLE
 
4. LK'S FINAL SHOT BK.W., M 9/24/2019
LK'S NOW R NEVER-LK'S TITANIUM
JILL LASHMET, EATON CO (A-89)
26 R 5 2 2 2 1-1 31.07 STRETCH RUSH
 
5. KB'S MOANA BD., F 8/10/2019
ATASCOCITA GRAY-BOC'S HAITI BABY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-86)
25 R 5 4 2 1 1-10 30.64 DESPITE TROUBLE
 
Midwest Greyhound Supply Stake
 
Senior Five Flite I
RACE 14
1. FGF REDWHITEBOOZ BK., M 9/13/2019
DODGEM BY DESIGN-KF'S NEWSMAKER
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-88)
26 R 2 3 3 3 2-1 31.13 LATE RUSH
 
2. MARTY MUSH BD., M 11/11/2019
BARCELONA BOSS-CASH SEEKER
NORMAN L. RADER OR EDWARD F. GARDNER, JR, W. PALM
BEACH FL (A-95)
28 R 2 1 1 1 2-HD 31.32 ALMOST HELD
 
4. FIRST ATTEMPT W.R., M 8/ 1/2019
DJAYS OCTANE-ALLABOUTTHEFAME
JS KRAMER, LLC OR JACOBS RACING KENNEL, FRIENDSWOOD TX
(A-85)
25 R 4 1 1 2 2-10 31.33 SET EARLY PACE
 
5. CRAIGIE HOWITZER BK., M 10/ 4/2019
SH AVATAR-CRUZINFORCASH
CRAIGIE, INC., ABILENE KS (A-93)
27 R 5 1 1 1 2-3 1/2 30.96 PACE TO STRETCH
 
Pioneer Farm & Ranch Supply Stake
 
Senior Five Flite II
RACE 15
1. JS SOUTHBOUND R.BD., M 10/ 1/2019
SHOW ON THE ROAD-DS WHITE PHANTOM
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-87)
26 R 1 1 1 1 3-3 31.27 PACE TO STRETCH
 
2. WD CHISUM TRAIL R.F., M 10/27/2019
FGF CHISUM-BACKWOOD ALVA
JAMES G. GORDON, II, HARRISBURG AR (A-83)
25 R 1 2 3 3 3-14 1/2 31.67 CROWDED 1ST TURN
 
4. ATX IM DREAMING BD.W., F 09/10/2019
NASHAPELLI-KB'S HOT PEPPER
HARVEY D. RANDLE, AUSTIN TX (A-97)
28 R 5 3 2 3 3-3 1/2 31.56 STRONG THREAT
 
5. TURBO GALAXY W.BD., F 10/ 8/2019
BARCELONA BOSS-SANDRA GAL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-92)
27 R 4 3 3 3 3-6 1/2 31.16 RACED WIDE
 
Symbioun Farms Stake
 
Senior Six Final
RACE 16
1. NOW A JAGUAR R., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-KB'S VANITIE
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-104)
30 R 4 2 3 2 1- 1/2 31.17 FAST FINISH
 
2. TURBO GARDNER BD., M 10/ 8/2019
BARCELONA BOSS-SANDRA GAL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-106)
31 R 1 1 1 1 1-10 1/2 30.63 FAR SUPERIOR
 
4. LK'S ABLAZE BK., M 9/24/2019
LK'S NOW R NEVER-LK'S TITANIUM
JILL LASHMET, EATON CO (A-98)
29 R 1 2 1 1 1-6 1/2 30.65 FULL CONTROL
 
5. KD'S ADELL R., F 8/29/2019
FLYING HYDROGEN-WINDY ANNA
DAVID STRONG OR KURT PHILLIPS, SOLOMON KS (A-110)
32 R 1 2 1 1 1-4 31.00 HANDY WIN
 
Lenora Collins Memorial Stake
 
Senior Six Flite I
RACE 17
1. CRAIGIE LIVEWIRE R.F., F 10/ 9/2019
FLYING HYDROGEN-CRAIGIE KASSIDY
CRAIGIE, INC., ABILENE KS (A-100)
29 R 4 3 2 2 2-6 1/2 31.10 NICE EFFORT
 
2. FGF ROADHOUSE BK., M 9/13/2019
DODGEM BY DESIGN-KF'S NEWSMAKER
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-111)
32 R 2 3 3 3 2-4 31.29 WIDE LATE GAIN
 
4. KB'S FOX TROT BK., F 9/ 1/2019
TRENT LEE-KB'S FAIRWAY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-105)
30 R 5 1 2 3 2- 1/2 31.22 WIDE RUSH
 
5. DABO ATTITUDE BK., M 8/24/2019
TIME FLIES-FLY LISA LESLIE
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-108)
31 R 4 4 3 2 2-10 1/2 31.36 STEADY EFFORT
 
Abilene Rent-All & Sales, Inc. Stake
 
Senior Six Flite II
RACE 18
1. KB'S TOGO BK., M 8/10/2019
ATASCOCITA GRAY-BOC'S HAITI BABY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-109)
31 R 5 3 4 4 3-16 31.74 EVENLY
 
2. JS SUPER NOVA BD., F 9/15/2019
SUPERIOR PANAMA-JS CASSA NOVA
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-99)
29 R 2 4 3 3 3-15 1/2 31.75 MIDTRACK EFFORT
 
4. TURBO NICARGUA R., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-BERETTA STORM
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-112)
32 R 4 1 2 2 3-8 1/2 31.60 SHUFFLED TURN
 
5. KELSOS MOVINOUT BK., F 10/20/2019
FLYING FIRED UP-KELSOS ZIP CODE
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (A-102)
30 R 1 4 4 4 3-4 31.46 EVENLY
 
Plum Creek Kennel Stake
 
Senior Seven Final
RACE 19
1. TURBO WAGNER BD., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-WHYNOTVALLEYGIRL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-113)
33 R 1 2 2 2 1-2 1/2 30.89 UP IN STRETCH
 
2. TURBO PANAMA F., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-BERETTA STORM
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-120)
34 R 5 1 1 1 1-11 31.03 MUCH THE BEST
 
4. FGF FANCY R., F 9/13/2019
DODGEM BY DESIGN-KF'S NEWSMAKER
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-126)
36 R 2 1 1 1 1-10 1/2 31.36 NEVER IN DOUBT
 
5. RACER BK., M 9/27/2019
TOP OF THE PILE-JACK'S MELODY
JERRY PATTERSON OR ROBERT E. GURLEY, TEN MILE TN
(A-124)
35 R 5 1 1 1 1-6 31.08 NEVER HEADED
 
Fulton Nitrogen Service Stake
 
Senior Seven Flite I
RACE 20
1. KB'S IOTA BK., F 8/10/2019
ATASCOCITA GRAY-BOC'S HAITI BABY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-117)
34 R 1 2 2 2 2-11 31.82 BEST OF REST
 
2. FGF TRISHA BD., F 8/13/2019
SUPERIOR PANAMA-FGF ANNIE OAKLEY
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-123)
35 R 4 4 2 2 2-6 1/2 31.54 STEADY TRY
 
4. JS JOHNNYSANGELS BD.W.T., F 8/26/2019
PAT C CLEMENT-JS ANGEL TOUCH
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-125)
36 R 1 2 2 2 2-10 1/2 32.09 CLOSE QUARTERS
 
5. JS WHIP LASH W.T.R.F., M 9/27/2019
SOPRANO DRIVE-JS FROOT LOOPS
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-114)
33 R 2 1 1 1 2-2 1/2 31.07 SET GAME PACE
 
Abilene Animal Hospital Stake
 
Senior Seven Flite II
RACE 21
1. ATX COVER GIRL BD., F 10/11/2019
FIESTA PARAGUAS-BOC'S MILEY
HARVEY D. RANDLE, AUSTIN TX (A-121)
35 R 1 2 3 3 3-15 32.13 ON OUTSIDE
 
2. KELSOS CAVORTING BK., F 10/20/2019
FLYING FIRED UP-KELSOS ZIP CODE
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (A-118)
34 R 2 3 4 4 3-12 1/2 31.91 IN TRAFFIC
 
4. SE'S ROAD TOAD BK., M 10/13/2019
SHOW ON THE ROAD-DUTCH BECALL
STEVEN A. WARD, ELLIS KS (A-116)
33 R 5 3 3 3 3-3 31.10 CLOSE QUARTERS
 
5. LIGHTNING ROD BD., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-KB'S VANITIE
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-127)
36 R 4 3 3 3 3-16 1/2 32.54 CLOSE QUARTERS
 
Rayhound Tales Stake
 
Junior One Final
RACE 22
1. DABO GOANNA BK., F 1/21/2020
DECO GLEN LEE-DECO APRILYNN
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-7)
3 R 1 1 1 1 1-1 1/2 30.62 BEST IN DUEL
 
2. SMACK BK., M 1/11/2020
DODGEM BY DESIGN-WHYNOT RUN AMUCK
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-5)
2 R 2 2 3 3 1-HD 31.06 FINAL STRIDE
 
4. STRAIGHT UP GUY BK., M 1/11/2020
DODGEM BY DESIGN-WHYNOT RUN AMUCK
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-10)
4 R 2 1 1 1 1-7 1/2 30.35 BREEZING
 
5. TRULY STELLAR BK., F 1/11/2020
DODGEM BY DESIGN-WHYNOT RUN AMUCK
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-2)
1 R 2 3 1 1 1-5 30.89 DRIVING, WIDE
 
KB’s Greyhound Farm Stake
 
Junior One Flite I
RACE 23
1. KELSOS DARKRULER DK.BD., M 1/15/2020
SUPERIOR PANAMA-KELSOS HOTTOTROT
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (S)
3 R 4 2 2 2 2-1 1/2 30.72 GAMELY
 
2. DABO ELECTOR BK., F 1/21/2020
DECO GLEN LEE-DECO APRILYNN
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-3)
1 R 4 2 2 2 2-5 31.26 RAIL BID
 
4. DABO AEROLEE BK., M 1/21/2020
DECO GLEN LEE-DECO APRILYNN
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-11)
4 R 4 2 2 2 2-7 1/2 30.87 INSIDE BID
 
5. HALONA W.T.BK., M 12/12/2019
TIME FLIES-MEDICINE WOMAN
GINA BUTLER, STEPHENVILLE TX (A-6)
2 R 4 1 1 1 2-HD 31.08 SET GAME PACE
 
Don’s Tire & Supply Stake
 
Senior One Flite II
RACE 24
1. KELSOS ONTHETROT F., F 1/15/2020
SUPERIOR PANAMA-KELSOS HOTTOTROT
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (A-9)
4 R 1 3 3 3 3-11 1/2 31.17 EVEN PACE
 
2. ATX DO BABY R., F 03/05/2020
GABLE SOUR CREAM-KB'S RAPUNZEL
HARVEY D. RANDLE, AUSTIN TX (A-8)
3 R 2 3 3 3 3-12 1/2 31.49 FOLLOWED PACE
 
4. DABO DARK KNIGHT BK., M 1/21/2020
DECO GLEN LEE-DECO APRILYNN
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-4)
2 R 1 3 2 2 3-1 31.13 BOLD RAIL TRY
 
5. KELSOS INUENDO F., F 1/15/2020
SUPERIOR PANAMA-KELSOS HOTTOTROT
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (A-1)
1 R 1 1 3 3 3-7 1/2 31.42 QUICKLY AWAY
 
Arizona (Henry, Baldwin & Stoyer) Stake
 
Junior Two Final
RACE 25
1. DABO CEEMESPEED BK., M 1/21/2020
DECO GLEN LEE-DECO APRILYNN
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-14)
5 R 4 2 1 1 1-6 30.44 WIDE WIN
 
2. DABO FASTSUZAN R., F 1/21/2020
DECO GLEN LEE-DECO APRILYNN
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-20)
7 R 4 1 1 1 1-5 31.00 UNCHALLENGED
 
4. DABO ANGRY ANDY BD., M 1/23/2020
DECO GLEN LEE-DECO DEELITE
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-22)
8 R 2 2 1 1 1-10 30.55 ALL ALONE
 
5. DABO BACKSTRETCH BK., M 1/21/2020
DECO GLEN LEE-DECO APRILYNN
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-15)
6 R 1 1 1 1 1-1 30.99 ALL THE WAY
 
Symbioun, Inc. Stake
 
Junior Two Flite I
RACE 26
1. DABO ENERGY W.R., F 1/23/2020
DECO GLEN LEE-DECO DEELITE
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-19)
7 R 2 3 3 3 2-5 31.35 STEADILY, RAIL
 
2. SHORTSTORY LONG BK., F 1/11/2020
DODGEM BY DESIGN-WHYNOT RUN AMUCK
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-21)
8 R 1 1 2 2 2-10 31.24 SAVED GROUND
 
4. KELSOS HOT TOAST F., F 1/15/2020
SUPERIOR PANAMA-KELSOS HOTTOTROT
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (A-12)
5 R 1 1 2 2 2-6 30.90 INSIDE EFFORT
 
5. AIR FORCE PINK BK., F 1/11/2020
DODGEM BY DESIGN-WHYNOT RUN AMUCK
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-17)
6 R 4 3 2 2 2-1 31.06 PRESSING LATE
Jim Potter Memorial (Rooftop) Stake
 
Junior Two Flite II
RACE 27
1. SMART SPENDING BK., M 1/11/2020
DODGEM BY DESIGN-WHYNOT RUN AMUCK
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-18)
7 R 1 2 2 2 3-9 1/2 31.66 EARLY THREAT
 
2. PURECRAZIDUDE BD., M 1/11/2020
DODGEM BY DESIGN-WHYNOT RUN AMUCK
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-13)
5 R 2 3 3 3 3-10 1/2 31.18 SAVED GROUND
 
4. KELSOS BURN PARK BD., M 1/15/2020
SUPERIOR PANAMA-KELSOS HOTTOTROT
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (A-16)
6 R 2 2 3 3 3-4 31.28 INSIDE TRY
 
Senior Consolation
RACE 28
1. JS WHAT YOU GOT R.BD., F 9/15/2019
SUPERIOR PANAMA-JS CASSA NOVA
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-91)
27 R 2 4 4 4 4-12 1/2 31.58 ON INSIDE
 
2. KB'S BLUE WAVE BE., M 9/ 1/2019
TRENT LEE-KB'S FAIRWAY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-115)
33 R 4 4 4 4 4-9 1/2 31.55 IN TRAFFIC
 
4. DABO CHALLENGER BK., F 8/24/2019
TIME FLIES-FLY LISA LESLIE
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-119)
34 R 4 4 3 3 4-12 1/2 31.92 CLOSE QUARTERS
 
5. TURBO WAKE BD., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-WHYNOTVALLEYGIRL
EDWARD F. GARDNER, JR OR NORMAN L. RADER, RHOME TX
(A-35)
12 R 2 1 2 2 4-9 31.61 BUMPED 1ST TURN
 
Senior Consolation
RACE 29
1. SE'S DUTCH MASON BD., M 9/ 7/2019
SUPERIOR PANAMA-DUTCH SCHNAPPS
STEVEN A. WARD, TOM G. OR BRANT TAPLIN, ELLIS KS (A-65)
20 R 2 4 4 4 4-10 31.58 NO THREAT
 
2. KB'S TANGLED WEB BE., F 9/ 1/2019
TRENT LEE-KB'S FAIRWAY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-27)
10 R 1 2 4 4 4-19 1/2 32.12 JAMMED 1ST TURN
 
4. JS HOMETOWN HERO R.F., M 9/27/2019
SOPRANO DRIVE-JS FROOT LOOPS
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-103)
30 R 2 3 1 1 4-4 31.47 PACE TO STRETCH
 
5. FGF ANGIE R., F 9/13/2019
DODGEM BY DESIGN-KF'S NEWSMAKER
KEVIN FULTON, FRANKLIN TX (A-49)
15 R 5 2 4 4 4-12 1/2 31.79 CLOSE QUARTERS
 
Senior Consolation
RACE 30
1. KB'S MR KOJAK BE., M 9/ 1/2019
TRENT LEE-KB'S FAIRWAY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-59)
18 R 5 4 4 4 4-17 31.59 SLOWLY AWAY
 
2. SE'S DUTCH JOANN BD., F 9/ 7/2019
SUPERIOR PANAMA-DUTCH SCHNAPPS
STEVEN A. WARD, TOM G. OR BRANT TAPLIN, ELLIS KS (A-70)
21 R 4 4 4 4 4-11 1/2 31.53 SLOW BREAK
 
4. JS ALPAYULATER R.BD., F 10/ 1/2019
SHOW ON THE ROAD-DS WHITE PHANTOM
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-122)
35 R 2 3 4 4 4-19 1/2 32.44 NEVER UP
 
5. ATX DAY DREAM F.W., F 09/10/2019
NASHAPELLI-KB'S HOT PEPPER
HARVEY D. RANDLE, AUSTIN TX (A-101)
29 R 5 1 4 4 4-20 32.06 SQUEEZED BACK
 
Senior Consolation
RACE 31
1. JS BEER GOGGLES R.F., F 9/27/2019
SOPRANO DRIVE-JS FROOT LOOPS
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-44)
14 R 4 4 4 4 4-19 31.84 ON RAIL
 
2. FEEDING FRENZY R., M 11/ 5/2019
FIESTA PARAGUAS-BACKWOOD GWEN
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-76)
23 R 2 3 4 4 4-17 31.81 CLOSE QUARTERS
 
4. KB'S MASHER BK., F 8/10/2019
ATASCOCITA GRAY-BOC'S HAITI BABY
KENNETH BIEHLE, THORNDALE TX (A-61)
19 R 2 1 3 4 4-15 1/2 31.61 QUICK BREAK
 
Senior Consolation
RACE 32
1. JS BAD BLOOD R.BD., M 10/ 1/2019
SHOW ON THE ROAD-DS WHITE PHANTOM
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-107)
31 R 2 2 2 3 4-17 1/2 31.86 RACED INSIDE
 
2. POLITICAL RIOT R., M 11/ 1/2019
SUPERIOR PANAMA-KB'S VANITIE
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-84)
25 R 2 3 4 4 4-17 31.85 CROWDED 1ST TURN
 
4. KELSOS GOT STYLE BK., F 10/20/2019
FLYING FIRED UP-KELSOS ZIP CODE
JOHN W. KELLY, FARMINGDALE NJ (A-33)
11 R 5 4 4 4 4-21 31.84 TARDILY AWAY
 
Slack’s Best of 4 Stake
RACE 33
1. DABO BARBALEE BK., F 11/ 9/2019
TRENT LEE-DECO ELECTRA JET
DAVID L. HAYS, WACO TX (A-81)
24 R 4 2 3 3 4-4 31.19 WELL UP
 
2. CELLIST R., F 11/ 5/2019
FIESTA PARAGUAS-BACKWOOD GWEN
NORMAN L. RADER OR VICTOR JAY RANGEL, WEST PALM BEACH
FL (A-41)
13 R 5 1 1 1 4-3 1/2 31.32 PACE TO STRETCH
 
4. JS CUATTHEEND W.T.R.BD., F 9/27/2019
SOPRANO DRIVE-JS FROOT LOOPS
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-50)
16 R 1 4 2 2 4-13 31.19 EARLY FACTOR
 
5. JS GORGUS GEORGE W.T.R.BD., M 9/27/2019
SOPRANO DRIVE-JS FROOT LOOPS
SHANNON HENRY, SOLOMON KS (A-72)
22 R 1 4 3 4 4-9 1/2 31.28 SAVED GROUND